• Koło CMI i Laboratoria Przyszłości

• Robotyka STEAM z LEGO Education

• Robotyka STEAM z LEGO Education LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI Podczas zajęć koła informatycznego realizowanego w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego wykorzystujemy sprzęt zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości. Pakiet Lego Education SPIKE Prime dla klas 4-8 Laboratoria Przyszłości składający się z zestawów: #LEGO Education SPIKE Prime + zestaw rozszerzający; #LEGO Education BricQ Motion Prime angażuje uczniów do zdobywania podstawowej wiedzy z zakresu robotyki poprzez udział w kreatywnej zabawie polegającej na budowaniu robotów . Cele edukacyjne, które obejmuje pakiet, to m.in rozwój logicznego i algorytmicznego myślenia, umiejętności współpracy, kompetencji społecznych, rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia, naukę kodowania i programowania, a także badanie zjawiska siły wzajemnego oddziaływania ciał.

• Obserwacje mikroskopowe – lekcje biologii w klasie 5a, 5b

• Uczniowie poznają budowę mikroskopu i zasady mikroskopowania, wykonują świeże preparaty mikroskopowe ze skórki cebuli. Prowadzą obserwacje mikroskopowe komórek skórki cebuli. Poznają również preparaty trwałe
              i obserwują inne komórki pod mikroskopem m.in. komórki krwi ssaka, aparaty szparkowe roślin, komórki miękiszu asymilacyjnego…

Uczniowie korzystają z mikroskopów, przybornika do mikroskopowania, preparatów mikroskopowych trwałych
              i tablicy interaktywnej zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Kwasy, Sole – budowa, otrzymywanie i dysocjacja jonowa

• Uczniowie utrwalają wiedzę o kwasach i solach, doskonalą umiejętność posługiwania się językiem chemicznym – wzorami chemicznymi, zapisem cząsteczkowym i jonowym reakcji chemicznych.

Korzystają z tablicy interaktywnej otrzymanej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.