• Historia klubu

• W roku szkolnym 2003/2004 powstał w Naszej Szkole Klub Olimpijczyka.
          Oto krótka jego historia:

Wszystko rozpoczęło się w 2003roku kiedy Pan Jacek Kruk nauczyciel wychowania fizycznego zorganizował po raz pierwszy szkolny a następnie gminny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. W dniu 7 listopada 2003 roku odbyło się zebranie założycielskie w którym uczestniczyło 10 osób. Uchwalono regulamin działalności Klubu oraz wybrano jego Radę W skład Rady Klubu weszli: Pan Jacek Kruk - założyciel Klubu i Przewodniczący Rady, Pani Anna Hałasa  i Pani Krystyna Gąsior – z-cy przewodniczącego, Pani Agnieszka Niedźwiedź – sekretarz i Pani Maria Bartosiewicz - skarbnik.

Przewodniczący Klubu został zobowiązany do opracowania planu działalności  oraz załatwienia wszelkich spraw związanych z przyznaniem Klubowi certyfikatu  Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  Uroczystość wręczenia naszemu Klubowi Olimpijczyka certyfikatu potwierdzającego Jego przynależność do polskiego ruchu olimpijskiego miała miejsce w dniu 30.03.2004r. a przybył na nią z ramienia PKOL dyrektor biura PKOL, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z Igrzysk Olimpijskich  w Monachium z 1972 roku, 3-krotny mistrz Świata i 4-krotny mistrz Europy Pan Zygmunt Smalcerz.