• Wymiana pocztówkowa

• Dziś otrzymaliśmy życzenia świąteczne od Jessici, Kasi i Aleksandry z Uniwersytetu Duisburg-Essen Nasza współpraca trwa i czekamy na wspólne projekty.

• „Kapelusz Pani Jesieni”

• Ach, ta jesień! Piękna, złota, kolorowa Proszę tylko spojrzeć, jaki cudowny, jesienny kapelusz nosi nasza głowa Konkurs „Kapelusz Pani Jesieni” został rozstrzygnięty! Jesteśmy zachwyceni! Z takimi kapeluszami dziękujemy za piękno naszej Pani Jesieni.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• W związku z włączeniem naszej szkoły do akcji edukacyjnej Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023, zachęcamy do zapoznania się z materiałami.We wtorek 21.11.2023r. założyliśmy niebieskie elementy ubrania np. koszulka, bluza itp. na znak łączenia się ze wszystkimi dziećmi na całym świecie.Zachęcamy do włączenia się w akcję.Poniżej znajduje się link do animacji o prawach dziecka pt. Wszyscy mamy prawa.Link do filmu:https://www.youtube.com/watch?v=3T74ou6sIOY

• Dzień Seniora 💐

• Dziś delegacja Uczniów wraz z opiekunem wzięła udział w pięknej uroczystości. Były to uroczyste obchody Dnia Seniora Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Podgórskiemu Burmistrzowi Tyszowiec za zaproszenie na dzisiejszą galę.

• XII Powiatowy Konkurs Recytatorski

• 15 listopada 2023r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Tomasza Zamoyskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Zuzanna Zabroń z kl.IIIb, Wiktor Marszalec z kl.VIb i Kamila Niewiadomska z kl.VIIa. Gratulujemy!

• Występ w Kościele Parafialnym w Tyszowcach

• Dziś Przedszkolaki i Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zaprezentowali piękny patriotyczny montaż słowno-muzyczny w Kościele Parafialnym w Tyszowcach z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości. Reprezentanci Szkoły złożyli wieniec przy pomniku Bohaterów Ziemi Tyszowieckiej. Kochamy Polskę Wolną Polskę

Samorząd Uczniowski przygotował kotyliony dla wszystkich, którzy przybyli na uroczystość. Koło Dziennikarskie rozdawało przygotowaną Broszurę patriotyczną Jesteśmy Dumni z Naszej Młodzieży

• 105. rocznica odzyskania niepodległości

• 11 listopada to niezwykle ważna data w historii naszego kraju. To symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dlatego też 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią, którą rozpoczęliśmy od zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Przygotowane wystąpienia artystyczne miały na celu ukazanie trudnej drogi Polski do odzyskania niepodległości. Uczniowie i dzieci przedszkolne biorące udział w przedstawieniu,zaprosili społeczność szkolną w podróż przez wydarzenia, które przez lata budowały naszą narodową tożsamość. Cementowały wiarę w to, że wolna Ojczyzna to najpiękniejszy dar, o który trzeba troszczyć się i dbać, bo wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze. JESTEŚMY DUMNI Z NASZEJ OJCZYZNY. JESTEŚMY DUMNI Z BYCIA POLAKAMI!

Ps. Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów i przedszkolaków. Niesamowity, piękny patriotyczny dzień.

• "Psi Patrol"

• Dziś nasze Przedszkolaki wybrały się na seans filmowy do Centrum Kultury Stylowy w Zamościu. "Psi Patrol" zrobił na dzieciach ogromne wrażenie Wszyscy zadowoleni wracają do przedszkola.

• "Kochamy Cię Janie Pawle II"

• "Kochamy Cię Janie Pawle II" - dziś słowa tej piosenki grają nam w uszach od samego rana, a to dlatego, że Uczniowie klasy IV nagrywali swój występ na Konkurs Piosenki Religijnej Moja wiara- moja miłość. Profesjonalne nagranie było możliwe dzięki wyposażeniu zakupionemu w ramach projektu "Laboratoria przyszłości"

• Gminne Eliminacje do XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

• Dziś Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Eliminacjach do XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Tyszowcach w powiecie szkołę reprezentować będą Zuzanna Zabroń kl. 3b, Wiktor Marszalec kl. 6b i Kamila Niewiadomska kl. 7a Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• IV Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

• 27 października 2023 roku obył się IV Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych organizowany w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego p. Jarosława Stawiarskiego oraz Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego p. Wojciecha Żukowskiego, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. W pierwszej kolejności uczestnicy mierzyli się z testem wiedzy, następnie prezentowali swoje umiejętności manewrowania sztandarem pod czujnym okiem jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele służb mundurowych. Każda grupa otrzymała statuetkę za udział w turnieju. Na pewno udział w takim turnieju to przydatne doświadczenie i wiele informacji uczniowie wykorzystają podczas uroczystości szkolnych i państwowych z udziałem sztandaru naszej szkoły. Oto krótka fotorelacja z naszego wyjazdu.

• Pamięć o zmarłych żołnierzach

• Pamięć o zmarłych to ważna lekcja, przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tyszowcach oddałi hołd poległym Bohaterom, zapalając znicze i składając piękne wieńce.