• Park Żywiołów

• Mikołajkowy wyjazd do jednego z Archipelagów Roztocza- Parku Żywiołów w Budach. Przedszkolaki z grup Motylki, Sówki i Jeżyki w towarzystwie przemiłych Elfów zwiedziły dzisiaj wioskę Mikołaja. Wypróbowały solidność sań Mikołaja, zwiedziły Mikołajową Pocztę, podziwiały smakołyki na witrynach sklepowych Elfowego Sklepiku, gościły w pokoju "Przywracania Grzeczności", po wyjściu z którego otrzymały Certyfikat Grzeczności, bawiły się w sali zabaw z piłeczkami i zjeżdżalniami oraz wzięły udział w warsztatach plastycznych. Był to dla nich wspaniale spędzony czas.

• Mikołajki w naszej szkole

• Dzisiejszy dzień sprawił naszym Przedszkolakom i Uczniom wiele radości Odwiedził nas św. Mikołaj! Były piosenki, wierszyki i ogrom uśmiechów. Pomocnikami św. Mikołaja byli pan Andrzej Podgórski Burmistrz Tyszowiec, pan Paweł Kościołko Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej, pani Ewelina Korzycka Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego, Szkolne Koło Dziennikarskie, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magdalena Fedzioryna, nasza pani Dyrektor Agnieszka Podgórska oraz pani wicedyrektor Justyna Skowyra. Mikołajki były bardzo udane! Dziękujemy za wszystkie prezenty, słodkości a przede wszystkim za wspólnie spędzony czas.

• Zapraszamy

• Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards).

Szanowni Państwo! Cała społeczność szkolno-przedszkola z Tyszowiec w to wierzy i ufa że dobro wróci tym razem - mamy nadzieję podwójnie Zapraszamy do wspólnych działań.

• Świąteczne warsztaty plastyczne

• Dziś w przedszkolu odbyły się Świąteczne warsztaty plastyczne z rodzicami. Pozwoliły one wszystkim nam poczuć cudowną atmosferę zbliżających się świąt. Były rownież doskonałą okazją do zacieśnienia więzi w każdej grupie.

• "W Krainie Wierszy"

• 5.grudnia 2023r. Dzieci wzięły udział w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "W Krainie Wierszy" , który odbył sie w Tomaszowie Lubelskim. Dzieci Martynka Lizak, Marcel Gałan, Zuzia Zabroń i Milenka Grabiec otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU TOMASZOWSKIEGO W SZACHACH

• W dniu 1 grudnia 2023 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w szachach.

Reprezentacja Naszej Szkoły w kategorii rocznik 2009-2010 w składzie: MAGDALENA FEDZIORYNA (VIIB), SEBASTIAN GITNER (VIIb), ANTONI CISAK (VIIb), i MICHAŁ PYSIEWICZ (VIIb) - zajęła II miejsce.

Nasza drużyna w kategorii rocznik 2011 i młodsi w składzie: EMMA LEJA (IIB), MACIEJ WYBRANIEC (IIIA), SZYMON BAJ (VB) i DAWID CHARLEJ (VIB) – zajęła V miejsce.

W obu kategoriach wiekowych najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego

Opiekun drużyn – Jacek Kruk

• Zimowa sesja fotograficzna

• Będą zdjęcia Jesienna sesja fotograficzna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego szkolne koło dziennikarskie podejmuje kolejne wyzwanie Tym razem zdjęcia wykonane będą w zimowej scenerii. Jesteście ciekawi efektu końcowego? MY BARDZO!

• Wymiana pocztówkowa

• Dziś otrzymaliśmy życzenia świąteczne od Jessici, Kasi i Aleksandry z Uniwersytetu Duisburg-Essen Nasza współpraca trwa i czekamy na wspólne projekty.

• „Kapelusz Pani Jesieni”

• Ach, ta jesień! Piękna, złota, kolorowa Proszę tylko spojrzeć, jaki cudowny, jesienny kapelusz nosi nasza głowa Konkurs „Kapelusz Pani Jesieni” został rozstrzygnięty! Jesteśmy zachwyceni! Z takimi kapeluszami dziękujemy za piękno naszej Pani Jesieni.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• W związku z włączeniem naszej szkoły do akcji edukacyjnej Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023, zachęcamy do zapoznania się z materiałami.We wtorek 21.11.2023r. założyliśmy niebieskie elementy ubrania np. koszulka, bluza itp. na znak łączenia się ze wszystkimi dziećmi na całym świecie.Zachęcamy do włączenia się w akcję.Poniżej znajduje się link do animacji o prawach dziecka pt. Wszyscy mamy prawa.Link do filmu:https://www.youtube.com/watch?v=3T74ou6sIOY

• Dzień Seniora 💐

• Dziś delegacja Uczniów wraz z opiekunem wzięła udział w pięknej uroczystości. Były to uroczyste obchody Dnia Seniora Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Podgórskiemu Burmistrzowi Tyszowiec za zaproszenie na dzisiejszą galę.

• XII Powiatowy Konkurs Recytatorski

• 15 listopada 2023r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Tomasza Zamoyskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Zuzanna Zabroń z kl.IIIb, Wiktor Marszalec z kl.VIb i Kamila Niewiadomska z kl.VIIa. Gratulujemy!